הצטרפו לסיור שלנו!

מכירים את גולובץ

עלות

מקום מפגש

סיור משולב הליכה ונסיעה עם עצירות בכל נק'

משך הסיור

טיול יומי לכיוון שער הברזל, מבצר גולובץ ולפנסקי ויר.

דרך מצוינת לבלות יום מחוץ לעיר!
בסיור תוכלו לבקר במספר אתרים  מפורסמים בסרביה, ליהנות מנופים עוצרי נשימה של נהר הדנובה הזורם דרך הערוץ הגדול ביותר של אירופה.
 בסיור נוכל לטעום אוכל מקומי במשק בית אותנטי עם נוף יפהפה. ויש אפשרות לשייט.

תוכנית הסיור

נצא מבלגרד לנסיעה של כשעתיים, הכוללת מעבר דרך כפרים עד שנגיע לתחנה הראשונה בטיול לגדת הדנובה ומבצר גולובץ (Golubac Fortress).
אגדות רבות קשורות למבצר זה וארבע מהן קשורות לשמו. אין נתונים מהימנים על תאריך בנייתו של המבצר, רק ההנחה שהוא נבנה במאה ה-13.
נחקור את המבצר ממרכז המבקרים החדש שנבנה.

ממבצר גולובץ נמשיך במורד כביש לנסיעה של כ-30 דקות ללפנסקי ויר  (Lepenski Vir) – היישוב המאורגן העתיק ביותר באירופה . היישוב נוסד ב-7,000 לפנה"ס והתקיים עד 4,500 לפנה"ס, עד אשר אנשי Lepenski vir נעלמו מהעולם. האתר הארכיאולוגי נמצא במצב מושלם והוא מורכב מכמה חלקים. הייחוד של המקום הזה, במובן הארכיאולוגי, הוא העובדה שהיישוב כולו הועבר ממיקומו המקורי, תוך שמירה על אותם פריטים ואותם מבנה מהתקופה שבה חיו בו אנשי לפנסקי ויר.
כל הפריטים והאלמנטים הם אותנטיים לחלוטין. בביקור במתחם נצפה בוידאו, תצוגה הולוגרפית ואפליקציה אינטראקטיבית תלת מימדית שיקחו אותנו אחרונה בזמן.

משם ממשיכים לכיוון העיירה Donji Milanovac לעבר נקודת התצפית המפורסמת ביותר של שער הברזל Veliki kazan. זה המקום בו צולמו כל התמונות המפורסמות של הערוץ.

אחרי כל הנופים נעצור להפסקת צהריים טובה. המקום הטוב ביותר האפשרי לחוות אירוח מקומי, אוכל וקסם הוא גבעת קפטן מישה (Kapetan Mišin). מארחים אדיבים יגישו אוכל מקומי מסורתי בסביבה אותנטית עם נוף מרתק ביותר.

לאחר ארוחת הצהריים אנו חוזרים לבלגרד אליה נגיע בערב.

עלויות נוספות

  • כניסה למבצר 5 יורו לאדם
  • כניסה לאתר הארכיאולוגי לפנסקי ויר 5 יורו לאדם
  • ארוחת צהריים בין 12- 15 יורו לאדם

הירשמו לסיור מכירים את גולובץ:

הצטרפו לסיורים שלנו!

ותכירו את העיר מהעניים של המקומיים

על מנת לספק חווית גלישה טובה יותר, אנו משתמשים בעוגיות.