הצטרפו לסיור שלנו!

סיור לטופולה והר אבלה

עלות

מקום מפגש

סיור משולב הליכה ונסיעה עם עצירות בכל נק'

משך הסיור

יום טיול לעיירה טופולה (המלכים) והר אבלה

הר Avala

נתחיל את היום בנסיעה דרומה של כ- 45 דקות עד לפסגת הר אבלה, אשר משמש מוקד הסטוריה ותרבותי בנוסף ליופיו לאוכלוסיית המקומית.

בפסגת ההר בגובה של 511 מטר מעל פני הים, נבקר באנדרטת "הגיבור האלמוני" אשר נבנתה במשך 4 שנים. היא נקראת כך מכיוון, שהיא בנויה היכן שהיה קברו של חייל סרבי אלמוני ממלחמת העולם הראשונה.  משם נמשיך בנסיעה של מספר דקות לנקודה למגדל הטלוויזיה הגבוה ביותר בבלקן המתנסה לגובה של  204 על ההר. מגדל טלוויזיה הראשון הופצץ והושמד כליל בשנת 1999 בהפצצת נאט"ו ולאחר מכן הוחזר למראהו המקורי בשנת 2010.  אנחנו נעלה לקומה העליונה העליונה במעלית לתצפית עם נוף עוצרי נשימה

נגן וידאו

משפחת המלוכה- טופולה (Topola)

נמשיך בנסיעה של שעה לעיירה טופולה שמספרת את הסיפור של משפחת המלוכה קרג'ורג'וביץ, שראשיתה בגבעת "אופלנץ" שהיא הנקודה הכי גבוהה בעיירה. ג'ורג'ה פטרוביץ' היה הראשון מבין המשפחה שיצא למרד נגד האוטומטיים ואף הצליח לזמן קצר לשחרר לחופש חלקים מסרביה. מאז ועד היום הוא נחשב לאחד הגיבורים החשובים בהיסטוריה הסרבית. צאצאיו המשיכו לפרקים לשלוט בסרביה ואף להקים את יוגוסלביה בין שתי מלחמות עולם.

אנחנו נבקר במוזיאון על ג'ורג'יה פטרוביץ'ת אשר מספר את סיפורו המיוחד ונגלה מדוע העות'מאנים פחדו כל כך מפניו. משם נמשיך בנסיעה קצרה לראש הגבעה לביקור "בכנסיית סיינט ג'ורג, אשר נבנתה על ידי פטר אחיינו של ג'ורג'יה. פטר יעד את הכנסייה להיות גם המוזילאום המשפחתי ולכן עבר לגור בקרבת אתר הבנייה כדי להשגיח על העבודות, אשר בסופם נעמד מבנה יפיפיה המצופה מבפנים בפסיפס שמורכב מכ- 40 מילון חלקיים ב-15 אלף גוונים שונים הפרויקט. 

יצאה 9:00

חזרה 18:00

*המחיר כולל כניסות לאתרים, לא כולל ארוחת צהריים.

הירשמו לסיור סיור לטופולה והר אבלה:

הצטרפו לסיורים שלנו!

ותכירו את העיר מהעניים של המקומיים

על מנת לספק חווית גלישה טובה יותר, אנו משתמשים בעוגיות.