פארק קלמגדן

פארק קלמגדן

למה לבקר: אתר חשוב כחלק מהיסטוריה של בלגרד, ארכיאולוגיה, אטרקציות מובילות, נופים מרהיבים, תרבות, הליכה, בעלי חיים, בתי קפה, מזכרות ועוד…

על הפארק:

פארק קלמגדן (Kalemegdan), הוא הפארק הגדול ביותר בבלגרד המתחיל במדרחוב קנז מיכאלובה ומסתיים בנקודת תצפית מרהיבה, בגובה 125 מטר. מהתצפית ניתן לראות את  נקודת המפגש של נהר הסאווה ונהר הדנובה, בלגרד החדשה והעיירה הציורית זמון.
השם שקשה לבטא מורכב משתי המילים הטורקיות: “קייל” (עיר) ו”מגדן” (שטח).
כשעזבו העות'מאנים הוחלט להפוך את המקום לפארק לכל המשפחה ונשתלו כ- 80 זנים שונים של עצים, נסללו מסלולי הליכה, הוצבו ספסלים, מתקני משחק לילדים ונפתח גן החיות הגדול בבלגרד.

מבצר בלגרד

שבילי הפארק מובילים לתוך חומות המבצר המוכר שבו חשקו שבטים, עמים ואמפריות, בגלל חיבור הנהרות המאפשר מסחר ויכולות צבאיות בין מדינות ויבשות.
בין הכובשים ניתן למצוא את הרומאים האימפריה הביזנטית, הונגרים, סרבים, עות'מאנים ואוסטרים ועוד.
בתוך המצבר תוכלו גם למצוא תערוכה (חינמית) של כלי נשק כבדים, את המוזיאון הצבאי – Military Museum (בתשלום) ואת המוזיאון של מכשירי עינויים – Torture Museum (בתשלום).

אם אתם פחות בעניין של הליכה בפארק, תוכלו לעלות על הרכבת שמסתובבת בפארק בין הנקודות ציון החשובות בעלות של 150 דינר סרבי.

אתם יכולים בקלות לבלות יום שלם בפארק בזכות גודלו והאטרקציות–
הפארק מתאים לבילוי בכל עונה!
בקיץ תמצאו בפארק רוח קרירה ומרעננת. בסתיו שלכת צבעונית ורומנטית המחסה את הפאר. בחורף שכשיורד שלג, הכל מכוסה לבן ואפשר למצוא ילדים עם מזחלות סקי. באביב העצים מתעוררים בגוון ירוק צעיר ופרחים מבצבצים מכל עבר. 

פתוח 24 שעות ביממה

שתפו את המקום עם חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אטרקציות נוספות שיכולות לעניין:

הצטרפו לסיורים שלנו!

ותכירו את העיר מהעניים של המקומיים

על מנת לספק חווית גלישה טובה יותר, אנו משתמשים בעוגיות.